W skrócie
Posiedzenie
Komisji Stopni Instruktorskich

25.01.2017, godz. 17.00


Polisa ubezpieczeniowa dla członków hufca

PZU SA JPB 12430102


Dane do faktur

Związek Harcerstwa Polskiego Chorągiew Wielkopolska Hufiec Konin
ul. Św. Marcin 80/82
61-809 Poznań
NIP 778-14-40-251


Komenda Hufca ZHP
ul. Harcerska 4,
62-510 Konin
tel. 63 243 19 20,
kom. 602 757 637
e-mail: konin@zhp.pl
BZ WBK 1/O Konin
84 1090 1199 0000 0000 1900 2831

Biuro KH czynne
od poniedziałku do piątku
8.00-15.30


Facebook


Odszedł na wieczną wartę

poniedziałek, 28 grudnia 2009


Z wielkim smutkiem zawiadamiamy, że zabrakło
w naszych harcerskich szeregach Druha

hm. Kazimierza Millera


harcerza od 1934 roku,
żołnierza Armii Krajowej ps. „Żbik”,
współtwórcy Komisji Historycznej Hufca ZHP Konin,
autora wielu publikacji nt. historii harcerstwa,
działacza Harcerskiego Kręgu Seniorów „Warta”,
wyróżnionego Złotym Krzyżem Zasługi,
Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Krzyżem Niezłomnych, Srebrnym Krzyżem „Za zasługi dla ZHP”


Msza żałobna odbędzie się 2 października 2009 r. o godz. 13:00
w Kościele pw. Św. Maksymiliana Kolbe w Koninie.
Pogrzeb odbędzie się na Cmentarzu Komunalnym w Koninie.


Żegnamy Druha smutnym CZUWAJ!

Hufiec Związku Harcerstwa Polskiego w Koninie

 

Rozkazy

poniedziałek, 28 grudnia 2009

W dziale dokumenty umieszczone zostały trzy rozkazy komendanta hufca. A w nich najważniejsze informacje dotyczące akcji letniej, harcerskiego startu, zmiany organizacyjne w drużynach i efekty pracy KSI.
 

Zielone warsztaty

poniedziałek, 28 grudnia 2009

Zwięźle i bardzo na temat - tak w skrócie można opisać jednodniowe warsztaty pwd Dominika Jackson-Cole, które odbyły się w sobotę (12.09.). Na początku wykład poprowadził i p. Andrzej Piotrowski z Rejonowego Centrum Edukacji Ekologicznej. Pan Andrzej  obalił mity i ujawnił prawdy dotyczące recyklingu i wysypisk komunalnych. Potem dh Dominik wyjaśnił uczestnikom zajęć ideę i sposoby realizacji nowego programu "Zielony Hufiec". Kolejnym punktem zajęć było poznanie, tym razem związkowego, programu "Nasza-trasa"  (www.nasza-trasa.zhp.pl). Na końcu, z niecierpliwością oczekiwana przez całe zajęcia, "zielona majsterka"! Uczestnicy mieli okazję stworzyć baterie do kalkulatora z cytryny (!) oraz wiatrak turbinowy.
Zajęcia były strzałem w dziesiątkę. Mamy nadzieje, że na następne tego typu spotkanie przyjdzie dużo więcej funkcyjnych, bo naprawdę warto!
 

Narada kadry instruktorskiej

poniedziałek, 28 grudnia 2009

Pierwsza po wakacjach zbiórka kadry instruktorskiej odbędzie się 10 września. Gimnazjum nr 7 w Koninie (ul. Sosnowa) o godz. 16.30. Serdecznie zapraszamy kadrę hufca.
 

Zielony hufiec

poniedziałek, 28 grudnia 2009

Zapraszamy na warsztaty dla drużynowych wszystkich pionów (w tym liderów wędrowniczych) poświęcone Zielonemu Hufcowi. Będą to warsztaty głównie repertuarowe... czyli najeżone świetnymi pomysłami na zbiorki i informacjami które pomogą w realizacji programu Zielony Hufiec... w programie m.in. GPS, gra planszowa XXL, eksperymenty, budowanie turbiny wiatrowej oraz zajęcia ze specjalistą w zakresie segregacji Panem Andrzejem Piotrowskim ze Związku Międzygminnego "Koniński Region Komunalny"

termin: 12 września (sobota)
godzina: 8.45
czas trwania: około 5 godzin
miejsce: komenda Hufca
 

Narada kadry

poniedziałek, 28 grudnia 2009

Podsumowanie HAL-u, Harcerski Start, XII Złaz Hufca i składki - to głowne tematy poruszane na ostatniej zbiórce hadry hufca, która odbyła sie 10 września w Gimnazjum nr 7. Na zbiórce pojawiła się spora część kadry instruktorskiej, głownie drużynowych. Podczas narady nominacje na stopnie przewodnika/przewodniczki otrzymali dh Michał Janiak i dh Luiza Grzelak. Gratulujemy!
 

Nowy Supełek już w sieci

poniedziałek, 28 grudnia 2009

Nowy jubileuszowy, bo 50-ty numer "Supełka" już w sieci, oprócz ogromu artykułów, relacji i wydarzeń, można podziwiać nową szatę graficzną. Zapraszamy do czytania www.supelek.konin.zhp.pl
 

Małecz 2009

poniedziałek, 28 grudnia 2009

W przedostatni tydzień wakacji (19-23 sierpnia w Małeczu koło Tomaszowa Mazowieckiego) odbył się III Ogólnopolski Zlot Drużynowych oraz Letnia Akcja Szkoleniowa. Na imprezach nie zabrakło przedstawicieli Hufca Konin. Sześcioro drużynowych brało udział w szeregu różnorodnych warsztatów przygotowanych przez instruktorów ZHP z całej Polski. Trzyosobowa reprezentacja hufca na LAS-ie miała natomiast okazję uczestniczyć w zajęciach kształcących i rozwijających, prowadzonych przez prawdziwych profesjonalistów.
Wszystkie zajęcia przygotowano świetnie, baza była znakomita, a atmosfera niezapomniana. Oby na następny Zlot Drużynowych i Akcję Szkoleniową pojechało znacznie więcej drużynowych i instruktorów z hufca. Te dwie formy szkoleniowe to przywilej, z którego, chociażby w nagrodę za ciężką prace w roku, warto skorzystać.
 

70 rocznica wybuchu II wojny światowej

poniedziałek, 28 grudnia 2009

Jak co roku, 1 września, odbyły się uroczystości związane z wybuchem II wojny światowej. O godzinie 16.00, przy pomniku poświęconym rozstrzelonym mieszkańcom Konina i okolic (obok parku Chopina) zebrały się władze miasta, jednostka wojskowa z Powidza, poczty sztandarowe instytucji z Konina i powiatu (w tym sztandar naszego hufca) oraz mieszkańcy. Warty przy pomniku pełnili harcerze z VII Szczepu Harcerskiego "Spójnia" oraz uczniowie II Liceum w prawdziwych, wojennych mundurach.
Podczas uroczystości wręczone zostały odznaczenia, a kwiaty, apel poległych i salwy honorowe przypomniały o bohaterstwie Polaków podczas wojny.
 

Harcerska Akcja Letnia

poniedziałek, 28 grudnia 2009

{mosimage}Ponad 650 osób wzięło udział w tegorocznej Harcerskiej Akcji Letniej. W tym roku były to cztery obozy, 3 turusy w Pobierowie oraz jeden w Bieszczadach. Jak co roku udało nam się zorganizować bezpieczny i atrakcyjny wypoczynek zarówno dla harcerzy jak i młodzieży niezrzeszonej. Szczegółowe relacje będzie można przeczytać już wkrótce w Supełku.

 

<< pierwsza < poprzednia 41 42 43 44 45 46 47 48 następna > ostatnia >>

Strona 48 z 48