W skrócie
Posiedzenie
Komisji Stopni Instruktorskich

25.01.2017, godz. 17.00


Polisa ubezpieczeniowa dla członków hufca

PZU SA JPB 12430102


Dane do faktur

Związek Harcerstwa Polskiego Chorągiew Wielkopolska Hufiec Konin
ul. Św. Marcin 80/82
61-809 Poznań
NIP 778-14-40-251


Komenda Hufca ZHP
ul. Harcerska 4,
62-510 Konin
tel. 63 243 19 20,
kom. 602 757 637
e-mail: konin@zhp.pl
BZ WBK 1/O Konin
84 1090 1199 0000 0000 1900 2831

Biuro KH czynne
od poniedziałku do piątku
8.00-15.30


Facebook


Kurs pierwszej pomocy medycznej

piątek, 20 marca 2015

Serdecznie zapraszamy instruktorów, wędrowników i całą kadrę hufca do wzięcia udziału w Kursie Pierwszej Pomocy Medycznej.
Kurs odbędzie się w budynku PO Zespołu Szkół im. M. Kopernika w Koninie (Al. 1 Maja 22). Całość zajęć kursowych trwa 15 godzin. Pierwsze zajęcia kursowe odbędą się w poniedziałek 13.04.2015 r. w godz. 16.30-20.30. Kolejne zajęcia odbędą się w następny poniedziałek 20.04.2015 r.
Kurs jest bezpłatny. Zgłoszenia do 10.04.2015 r. w biurze KH (tel. 632431920 lub Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ). Zajęcia prowadził będzie instruktor Maltańskiej Służby Medycznej, ratownik medyczny, major Wojska Polskiego - hm. Dariusz Paździoch. Każdy uczestnik otrzyma zaświadczenie o udziale w kursie. Warunkiem ukończenia kursu jest udział we wszystkich zajęciach!
Uwaga! Kurs jest warunkiem koniecznym do zamknięcia próby na stopień przewodnika! Serdecznie zapraszamy!

 

Wymyśl hasło na 100-lecie

piątek, 20 marca 2015


 

Kurs Funkcyjnych Pobierowo 2015

piątek, 27 lutego 2015


 

Nieobozowa Akcja Zimowa trwa

czwartek, 26 lutego 2015

TABLICA WSPÓŁZAWODNICTWA
Nieobozowej Akcji Zimowej
Pogromcy Zimowej NudyZASTĘP

Harcerze z Krainy Lodu z Żychlina

Bose Stopy z Krzymowa

Zgłoszenie

*

*

Jesteśmy

*

*

Sportowe pasje

*

 *

Nasza okolica

*

*

Nic o nas bez nas

 *

*

Życzenia DMB

 * 

*

Cyrk na kółkach

  *

*

Kuchenne ewolucje

*

*

Logo

 *

*

Gra planszowa

  *

*

Wiosna

 *

*

 

Nieobozowa Akcja Zimowa 2015

piątek, 13 lutego 2015

Masz 10-15 lat?
Boisz się, że ferie spędzisz przed komputerem?
Stwórz prawdziwy zastęp harcerski!
Weź udział w prawdziwym współzawodnictwie!
Wykonaj zadania zespołowe!
Przysyłaj meldunki!
Zbieraj nagrody!

Zadanie 1

Zbierzcie grupę przyjaciół chętnych do zabawy w czasie ferii (zastęp, patrol z drużyny, kilku przyjaciół). Zastanówcie się nad nazwą. Powinno to być coś charakterystycznego dla Was, z czego będziecie dumni. Wybierzcie zastępowego, poproście o opiekę osobę dorosłą i zgłoście się na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.   w terminie do  16 lutego 2015. Zwrotnie otrzymacie wiadomość z pierwszym zadaniem. Aby otrzymać zadania NAZ musicie udostępnić nam email, na który będziecie co jakiś czas otrzymywać zadania i z którego będziecie wysyłać meldunki.

Uwaga!
Podczas realizacji wszystkich zadań towarzyszyć Wam powinien pełnoletni opiekun. Opiekunem może być Wasze rodzeństwo, zaprzyjaźniony/a Druh/na, drużynowy, przyboczny lub rodzic. Informacja o zdobytych przez patrole punktach będzie umieszczona na stronie internetowej hufca – będziecie mogli sprawdzić, jak wiele już zrobiliście i co jeszcze przed Wami. Będziecie mogli porównać się z innymi zastępami. Za każde zrealizowane zadanie otrzymujecie punkty. Zwycięzcy współzawodnictwa otrzymają super nagrody.

Regulamin NAZ 2015

 

Słupczanki 25-lecia

piątek, 06 lutego 2015

XX Jubileuszowy Plebiscyt Czytelników Gazety Słupeckiej przeszedł już do historii. Słupczankami 25- lecia zostały wyróżnione dwie niezwykłe instruktorki Związku Harcerstwa Polskiego -  Matka i Córka. Na uroczystej Gali w Miejskim Domu Kultury w Słupcy w dniu 28 stycznia 2014 roku pierwszy Naczelny Redaktor Gazety Słupeckiej Jacek Bartkowiak najstarszego w Polsce lokalnego tygodnika w Polsce i pwd. Katarzyna Rybicka Zastępca Naczelnego Gazety obwieścili, ze Słupczankami 25-lecia zostały wyróżnione dwie niezwykłe instruktorki Związku Harcerstwa Polskiego  harcmistrzynie Alina i Maria Główczyńskie. Niby zwykłe w swym codziennym, systematycznym harcerskim działaniu a jednak nadzwyczajne.

Zdjęcia w galerii hufca.

Więcej…

 

Benefis hm. Stanisława Przydrygi

piątek, 06 lutego 2015

Dziękujemy za zaproszenie nas na świetny, wspaniale przygotowany, rodzinny benefis dla Pana Stanisława Przydrygi. Przebogaty, ogromny, różnorodny i perfekcyjny dorobek, ofiarowali w radosnym,  artystycznym przesłaniu na scenie zagórowskiej, swojemu odchodzącemu na emeryturę dyrektorowi  zespoły: dzieci, dorosłych, chóry, orkiestra, akordeoniści. I ja kiedyś Zagórowianin teraz Słupczanin też mogłem wśród wielu gości, parę zdań do mojego przyjaciela powiedzieć. Za co bardzo, bardzo  dziękuję.

hm. Władysław Szymański
Słupca – Zagórów, dnia  31.01. 2015 r.

Zdjęcia w galerii hufca.

Więcej…

 

Opłatek harcerskich seniorów harcerskich w Słupcy

piątek, 30 stycznia 2015

W sobotnie przedpołudnie (17.01) Słupca gościła liczne grono harcerskich seniorów. W Żółtym domku - stołówce przy Mostostalu odbyła się niecodzienna zbiórka - spotkanie noworoczno-opłatkowe zorganizowane przez Ogólnopolski Ruch Programowy „Wspólnota Seniorów ZHP" im. ks. hm. Antoniego Bogdańskiego w Skulsku, Hufiec Konin im. Szarych Szeregów. Słupecki Harcerski Krąg Seniora z komendantem hm. Władysławem Szymańskim gościł ponad setkę harcerek i harcerzy, którzy do Słupcy przyjechali z różnych stron naszego kraju. Do Wspólnoty Seniorów ZHP należy 30 Kręgów Seniorów. Do Słupcy przyjechali reprezentanci z Poznania (Grunwald, Jeżyce, Wilda, Nowego Miasta), Kiekrza, Trzemeszna, Gniezna, Wągrowca, Wrześni, Szczecina, Gdańska, Janowca Wlkp., Konina, Ostrowa Wlkp., Leszna, Łodzi, Mogilna i Inowrocławia.

Więcej…

 

Zbiórka w Śmiglu - ongiś stało tu nieomal 100 wiatraków

piątek, 30 stycznia 2015

Na spotkanie opłatkowe Wielkopolskiej Rady Kręgów Starszyzny Harcerskiej i Seniorów wyruszyliśmy z wielu miejscowości Wielkopolski wczesnym rankiem w sobotę 10 stycznia 2015 roku.   Pogoda była dżdżysta. Padał nieduży deszcz i lekko wiał wiatr. Nie spełniły się zapowiedzi o silnych w naszym regionie wiatrach. Kolejny już raz zaprosił seniorów harcerskich z Wielkopolski w imieniu Komendy WRKSHiS Jej Przewodniczący hm. Paweł Napieralski.   W tym roku spotkanie odbywało się w Śmiglu w restauracji Marta a gospodarzem był Krąg Starszych Harcerzy Seniorów im. Księcia Józefa Poniatowskiego ze Śmigla na czele z Przewodniczącym hm. Andrzejem Kluczyńskim, któremu towarzyszyła Burmistrz Śmigla Małgorzata Adamczyk wraz z Marcinem Jurgą - Wiceburmistrzem, Maciejem Wiśniewskim - Sekretarzem Urzędu Miasta, Wiesławem Kasperski - Przewodniczącym Rady Miejskiej, Józefem Cieślą byłym Burmistrzem i Przewodniczący Rady Przyjaciół Harcerstwa Śmigielskiego, Eugeniuszem Kurasińskim - Dyrektorem Centrum Kultury a także Komendantka Hufca ZHP w Śmiglu hm. Magdalena Drótkowska.

Więcej…

 

Dzień Myśli Braterskiej 2015

wtorek, 13 stycznia 2015


 

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 48